17181920212223
24252627282930

Vyhlásenie o prístupnosti

Majster Ozbrojených síl SR a svetový úspech

Dňa 9. júna 2018 o 19.30 na mestskom okruhu v uliciach Banskej Bystrice odštartoval 7. ročník Banskobystrického maratónu. Štartovala v ňom viac ako tisícka bežcov. Na štarte bol aj príslušník Práporu CSS Prešov rotný Marek Mockovčiak.
Odštartoval na polmaratónskej trati, na ktorej sa zároveň bežali aj Majstrovstvá Ozbrojených síl SR v polmaratóne. Majstrovský titul z minulého roka úspešne obhájil aj napriek dusnému ovzdušiu v uliciach Banskej Bystrice. Dobehol v čase 1:17:55 a v kategórii vojaci zvíťazil a stal sa majstrom OS SR. Na uvedenom podujatí to bol jeho štvrtý štart a zároveň štvrté víťazstvo. V celkovom umiestnení skončil štvrtý.
Dňa 6. mája 2018 v Sunrise na Floride v USA sa konal celosvetový charitatívny beh „Wings for Life“. Špecifikom tohto behu je pohybujúci sa cieľ a bežci podávajú výkon v počte odbehnutých kilometrov. Na tomto podujatí veľmi úspešne reprezentoval aj rotný Marek Mockovčiak, ktorého osobný výkon 48 odbehnutých kilometrov ho posunul na 3. miesto.
K uvedeným úspechom blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu OS SR a našej vlasti na športových podujatiach doma aj v zahraničí.

Majster Ozbrojených síl SR a svetový úspechMajster Ozbrojených síl SR a svetový úspechMajster Ozbrojených síl SR a svetový úspechMajster Ozbrojených síl SR a svetový úspechMajster Ozbrojených síl SR a svetový úspechMajster Ozbrojených síl SR a svetový úspechMajster Ozbrojených síl SR a svetový úspech

Autor: prCSS , Foto: prCSS - Dátum: 14.06.2018