Preskocit navigáciu

Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“


Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“

V dňoch 21.5.-30.6.2019 sa príslušník Čestnej stráže prezidenta SR por. Adam Bardy zúčastnil medzinárodného kurzu IPAL v Pensacole na Floride (USA). V kurze boli zaradení profesionálni vojaci z: Kosova, Grenady, Mexika, Slovinska, Tanzánie, Saudskej Arábie, Taiwanu a Slovenska.

Cieľom IPAL kurzu je zlepšiť manažérske zručnosti veliteľov družstiev a čiat. Účastníci kurzu sa dôkladne venovali dôležitým oblastiam ako napríklad vedenie, efektívna komunikácia, rozhodovanie, budovanie tímu, ale tiež vojenskému právu a právnym predpisom alebo súčasným problémom v ozbrojených silách krajín po celom svete. Študenti kurzu trávili značnú časť zlepšovaním telesnej zdatnosti a zlepšovaniu svojich vodcovských zručností v reálnom svete v oblasti vedenia, budovania tímov, komunikačných a rozhodovacích zručností prostredníctvom „Leadership Reaction Course“, ktorý je súčasťou kurzu IPAL. Okrem inštruktorov v rámci kurzu prednáša aj niekoľko hosťujúcich rečníkov, ktorí poskytujú hodnostný pohľad na širokú oblasť otázok týkajúcich sa vedenia ľudí v tíme, zneužívaniu drog a alkoholu, prevencia samovrážd, zvládanie stresových situácií atď. Medzi prednášajúcich patria aj členovia špeciálnych jednotiek. V rámci kurzu sa študenti zúčastňujú rôznych výletov a exkurzií spojených s prehlbovaním vedomostí o histórií USA, jednotlivých zložiek armády USA atď. Jedným z výletov bol aj do hlavného mesta USA Washingtonu D.C. spojený s návštevou múzeí, ale aj prehliadka vojenskej lode v Alabame a lietadlovej lode v Norfolku.

Počas kurzu získal por. Adam Bardy veľa cenných skúseností a zároveň nadobudol nové vedomosti, ktoré mu pomôžu zlepšiť chápanie vodcovských zručností v jeho práci.Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“Kurz „Internation Professional Advanced Leadership (IPAL)“

Autor: npor. Mgr. Adam Bardy , Foto: npor. Mgr. Adam Bardy - Dátum: 14.08.2019
Čítanosť: 435
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share