Preskocit navigáciu



VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Február 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Riadiaci cvičenia


Brigádny generál Ing. Pavel MACKO, CSc.

Riadiaci cvičenia Brigádny generál Ing. Pavel MACKO

Narodil sa 5. októbra 1964 v Kapliciach.

Vzdelanie:

  • 1979-1983 Gymnázium M. Nešpora Skalica
  • 1983-1988 Vojenská akadémia Brno, medziodborové štúdium v odboroch výzbrojno-elektrotechnický – optika a elektronika a automatizácia velenia a počítače (inžinier elektrotechniky)
  • 1990-1992 Interná vedecká ašpirantúra VA Brno, v roku 1995 priznaný titul kandidát technických vied (CSc.) v odbore vojenská technika
  • 2001-2002 Univerzita národnej obrany, Priemyselná fakulta ozbrojených síl, Washington D.C.
          - stratégia národnej bezpečnosti a stratégia národných zdrojov (Master of Science)

Vykonávané funkcie:

  • 1988 – veliteľ čaty opráv výzbroje 68. motostreleckého pluku vo Vimperku
  • 1988-1990 – dôstojník pre muníciu 51. motostreleckého pluku v Českom Krumlove
  • 1990-1992 – interná vedecká ašpirantúra, katedra zbraňových systémov, Vojenská akadémia Brno
  • 1993-1994 - vedúci starší dôstojník-špecialista, odbor technického rozvoja ÚVTM MO SR
  • 1994-1996 – vedúci starší dôstojník-špecialista, odbor nákupov a odpredaja, ÚVTM MO SR
  • 1996-2001 – riaditeľ oddelenia, riaditeľ odboru, zástupca riaditeľa Akvizičného úradu (ÚVTM) MO SR
  • 2002 – zástupca riaditeľa Hlavného úradu logistiky GŠ OS SR, zástupca veliteľa logistiky síl výcviku a podpory, poverený riaditeľ kancelárie ministra obrany SR
  • 1.1.2003 - 10.7.2004 - veliteľ logistiky síl výcviku a podpory
  • 11.7.2004 - 31.7.2008
    • zástupca náčelníka štábu pre podporu, Spojenecké veliteľstvo pozemných síl, Heidelberg, SRN
    •  11/2005 – 02/2007 - Veliteľ skupiny spoločnej logistickej podpory (mnohonárodná multifunkčná logistická brigáda) pre rotácie NRF 7 a NRF 8 v podriadenosti veliteľa Joint Force Command Brunssum, Holandsko 
    •  08/2007 – 02/2008 - náčelník štábu koordinácie a riadenia operácií (CJ3), hlavné veliteľstvo operácie ISAF, Kábul
  • 1.8.2008 – zástupca veliteľa pozemných síl
  • od októbra 2010 - Náčelník štábu operácii GŠ OS SR
Brigádny generál Ing. Pavel MACKO, CSc. je ženatý a má dve deti.

Skočiť na menu




Share