Preskocit navigáciu

Výcvikový týždeň v Prápore výcviku Martin


Výcvikový týždeň v Prápore výcviku Martin

Aj počas letných mesiacov príslušníci Práporu výcviku nezaháľajú a pokračujú v príprave príslušníkov OS SR od útvarov pozemných síl v kurze obslúh automatického 30mm granátometu AGS-17 na rote bojového výcviku.
Dňa 23.7.2012 do kurzu nastúpilo 10 profesionálnych vojakov, ktorý už od prvého dňa výcviku boli zahltení novými informáciami a tieto musia zvládnuť v priebehu tohto týždňa. V piatok si spolu s inštruktormi výcviku precvičili praktickú činnosť na prípravnej a palebnej čiare, mierenie z AGS-17 priamou alebo nepriamou streľbou a opravy sreľby. V pondelok sa k nim pripojí 15 profesionálnych vojakov z VÚ 1102 Michalovce, ktorý v roku 2011 nemohli vykonať ostré streľby z dôvodu nedostatku limitovanej munície.
Samotné streľby budú vykonané v utorok 31.7.2012 na strelnici bojových vozidiel vo VPVO Lešť.
Prápor výcviku čaká budúci týždeň jedna z najdôležitejších úloh a to dňa 1.8.2012 nástup na základný vojenský výcvik čakateľov prípravnej štátnej služby, absolventov vysokých škôl a kadetov Akadémie ozbrojených síl M.R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši.


Výcvikový týždeň v Prápore výcviku Martin1Výcvikový týždeň v Prápore výcviku Martin1Výcvikový týždeň v Prápore výcviku Martin1Výcvikový týždeň v Prápore výcviku Martin1

Autor: rtn. Stanislav HÉGER , Foto: rtn. Stanislav HÉGER - Dátum: 27.07.2012
Čítanosť: 12541
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share