Preskocit navigáciu

Slávnostné vyradenie absolventov ďalšieho odborného výcviku


Slávnostné vyradenie absolventov ďalšieho odborného výcviku
V piatok 22. novembra 2019 bol v priestoroch Poddôstojníckeho klubu v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin ukončený Ďalší odborný výcvik vojenskej odbornosti „veliaci poddôstojník“. Do výcviku, cieľom ktorého bolo poskytnúť základné odborné a taktické poznatky pre výkon funkcie veliaci poddôstojník, nastúpilo 16 frekventantov zo zložiek OS SR.
V rámci výcviku boli využité poznatky a skúsenosti z Kurzu operačného plánovania (Battle staff NCO Course) riadeného inštruktormi Národnej Gardy Indiana, v rámci partnerskej spolupráce so zámerom skvalitniť výcvik a vzdelávanie poddôstojníkov v Poddôstojníckej akadémii.
Za najlepšieho absolventa kurzu bol vyhlásený rotmajster Rudolf Krištofik z 12. mechanizovaného práporu Nitra, ktorý prevzal putovnú cenu pre najlepšieho frekventanta kurzu z rúk zástupcu veliteľa Poddôstojníckej akadémie štábneho nadrotmajstra Jána Čmelíka, ktorý v príhovore zdôraznil potrebu kvalitných veliacich poddôstojníkov v štruktúrach Ozbrojených síl SR. Slávnostné vyradenie prebehlo za účasti veliaceho poddôstojníka Poddôstojníckej akadémie nadrotmajstra Andreja Miľovčíka a inštruktorského zboru Funkčných a odborných kurzov PA.

foto1foto1foto1

Autor: PA , Foto: PA - Dátum: 28.11.2019
Čítanosť: 793
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share