Preskocit navigáciu

Vojaci si zmerali sily na maratónskej trati

Víkendové dni sa v Banskej Bystrici niesli v znamení behu. V nedeľu 6. septembra 2015 sa konal v Banskej Bystrici už štvrtý ročník športového podujatia MARATHON BANSKÁ BYSTRICA. Nadšenci behu si mohli vybrať z pestrej škály disciplín. Najvyšší počet účastníkov si vybral polovičnú trať – polmaratón. Trať sa kľukatila mestom, a tak mali bežci možnosť spoznať zaujímavé zákutia Banskej Bystrice.

Špeciálnou disciplínou boli Majstrovstvá Slovenskej republiky v polmaratóne Ministerstva obrany SR. Na štart sa postavilo 39 profesionálnych vojakov a zamestnancov rezortu obrany. Samozrejme nechýbali ani príslušníci vzdušných síl – v cieli obsadil kapitán Ladislav Abrahám úctyhodné 3. miesto s časom 1:25:17 a na víťaza tak stratil niečo cez deväť minút. Medzi ženami obsadila tretie miesto nadporučícka Lucia Ilková, príslušníčka vrtuľníkového krídla Prešov s časom 1:36:01.

Všetci, ktorí sa postavili na štart potvrdili, že srdce športovca bije v srdci Slovenska.

Autor: npor. Martina Paľuvová , Foto: npor. Martina Paľuvová - Dátum: 08.09.2015