Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
December 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


Vyhlásenie o prístupnosti

Účasť Základne nasaditeľných komunikačných a informačných systémov Ružomberok na cvičení ,,RDM CHALLANGE“


Účasť Základne nasaditeľných komunikačných a informačných systémov Ružomberok na cvičení ,,RDM CHALLANGE“

Vojenské cvičenie rádioreléovej komunikačnej techniky ,,RDM CHALLANGE“ bolo určené na preverenie zabezpečenia služieb nasaditeľných komunikačných a informačných systémov v teréne. Primárnym cvičiacim cvičenia boli profesionálni vojaci 2. centra a 3. centra Základne nasaditeľných komunikačných a informačných systémov Ružomberok. Podporujúcimi zložkami bola Základňa stacionárnych komunikačných a informačných systémov Trenčín ako aj iné súčasti Základne nasaditeľných komunikačných a informačných systémov Ružomberok. Vojenské cvičenie prebiehalo od 11. októbra do 14. októbra 2021 v lokalite ZaNKIS Ružomberok a CV Lešť, kde jeho cieľom bolo preveriť stav vycvičenosti síl zriaďovať nasaditeľné komunikačné a informačné systémy a viesť ich prevádzku, ako aj technický stav a funkčnosť všetkých rádioreléových prostriedkov RDM-6 a RDM-12 ZaNKIS Ružomberok. Pozornosť bola venovaná aj na preverenie úrovne zručnosti a znalosti plánovačov komunikačných a informačných systémov pre plánovanie spojenia prostredníctvom nasaditeľných komunikačných a informačných systémov.

Riadiaci cvičenia major Miroslav Lengvarský v závere túto činnosť vyhodnotil a poďakoval zúčastneným profesionálnym vojakom za ich prácu a prístup.


Účasť Základne nasaditeľných komunikačných a informačných systémov Ružomberok na cvičení ,,RDM CHALLANGE“Účasť Základne nasaditeľných komunikačných a informačných systémov Ružomberok na cvičení ,,RDM CHALLANGE“Účasť Základne nasaditeľných komunikačných a informačných systémov Ružomberok na cvičení ,,RDM CHALLANGE“

Autor: por. PaedDr. Ľudmila Sanigová , Foto: PrV ZaNKIS - Dátum: 28.10.2021
Čítanosť: 320
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share